Biz Kimiz?

coachtalks4u ne anlama geliyor?

 

coachtalks4u’nun açılımı “Koçlar sizin için konuşuyor”.

 

Sanırız, biz bu ismi paylaşımcılık ile bağlantılı akılda kolay kalsın ve esprili olsun diye bulduk. Grubun kurulması ve ismin bulunma hikâyesi de  oldukça ilginçtir.

 

coachtalks4u grubunu ne oldu da kurdunuz? Adını nasıl buldunuz?

 

Koçluk yolcululuğumuz sayesinde. 2018 yılında ICF Türkiye yeni yönetim kurulu seçimleri için         Türkiye’deki ICF üyesi tüm koçlar toplandık. Toplantı sonrasında tanıdık koç arkadaşlar ile kahve   içmeye gittik. Laf lafı açtı; koçluk, farkındalık, potansiyel, performans, yaşam anlamı, mutluluk gibi konular üzerine sohbet ettik. Bir baktık ki, aradan 4 saat geçmiş, masada 4 kişi hala heyecanla       konuşuyoruz.

Koç olduğumuzdan dinlemeyi iyi biliriz, eleştirmeden, yargılamadan iletişimi sürdürebiliriz. Hal böyle olunca masadaki herkes; “yargılanırım, sözüm kesilir endişesinden uzak” düşüncelerini istediği gibi aktarabildi. Düşünceler akmaya, fikirler konuşulmaya başlayınca, bilgilerimizi, enerjimizi, fikirlerimizi seminerler düzenleyerek paylaşalım mı diye sorduk ve hep birlikte “bunu yapabiliriz”  dedik.

 

Beşiktaş Barbaros   Bulvarındaki kafeden çıkmıştık, artık ayrılmak üzere kaldırımda ayaküstü vedalaşırken bir anda aklımıza bu gruba bir isim koyalım fikri oluştu. 10 dakika içinde her birimiz bir isim önerisi getirdi, birleştirdik, uyarladık ve “coachtalks4u” ismini grubumuza verdik.

 

Ertesi gün hep birlikte video görüşmesi yaparak, o gün amaçlarımızı, logomuzu, web sitesi adresimizi, konsept ve hedeflerimizi belirleyerek bu heyecanlı ve  keyifli yolculuğa hep birlikte çıktık.

coachtalks4u kimlerden oluşuyor? Amacınız ne?

 

ICF (International Coach Federation) Uluslararası Koçluk Federasyonu ve ICF Türkiye üyesi unvanlı dört koç’uz.

 

İsimlerimiz, Efkan, Ertay, Tuna, Yunus Emre. Aslında her birimiz birbirimizden çok farklı renkte insanlarız ve bizi birleştiren koçluk kültürü. Bu kültür altında insanları daha iyi dinlemeyi,    anlamayı ve iletişim kurabilmeyi öğreniyorsunuz.

 

Bizim amacımız insanlara fayda sağlayan, kariyerlerindeki hedeflerine ulaşmalarını, mutlu ve kendi istedikleri hayatı yaşamalarına yardımcı olan doğru koçluk kültürünü herkesle paylaşmak istiyoruz. Bunu yaparken de koçlar olarak kendi aramızdaki  konuşmalarımızı ve  fikirlerimizi paylaşarak topluma pozitif katkı sağlamak amacındayız. Seminer, konferans, panel, televizyon, radyo, sosyal medya araçları ile sesimizi duyurmak istiyoruz.

 

Vizyonumuz “Sahip olduğumuz koçluk becerisi ile ne olduğumuzu, ne yaptığımızı ve hayatı nasıl anladığımızı paylaşmak” Misyonumuz ise; “Bilgi ve becerimiz ile amaç edindiğimiz vizyonu hizmet  verdiğimiz insanlara kazandırmak”

Dinleyicilerinize yaklaşımınız nasıl olacak?

 

Yaklaşımımız; dinleyicilerimizin yaşamlarına fayda sağlayıcı gündemler ile aramızda özgün ve doğaçlama konuşurken bir taraftan da dinleyicilerimizi interaktif olarak dinleyebilmek, hep birlikte öğrenmek ve eğlenmek.

 

Önyargısızlık ve şeffaflık bizler için önemli zaten biz dinleyicilerimizi tam ve bütün olarak kabul ediyoruz.

 

Konuşmalarımızın içeriğini her ne kadar biz belirliyor gibi görünsek bile, asıl gündemi belirleyen dinleyicilerimiz aslında, bizler yanlarında yolculuk yapan profesyonel koçlarız. Sunduklarımız ise insanlara ve çevreye pozitif katkı yaparak, insanların mutluluğu, daha iyi bir toplum ve daha güzel bir dünya için farkındalık sağlamak.Comments are closed.