Konuşmacılar

Dr. Efkan MARIM
PCC
Alman Dili ve Edebiyatı’ndan mezun olan Efkan MARIM, PhD ünvanını Ankara Üniversitesi’nden alarak tamamlamıştır. 1995-2014 yılları arasında Denizli Pamukkale Üniversitesi’nde görev yapan Efkan 2014 yılından itibaren İstanbul Marmara Üniversitesi’nde akademik hayatını sürdürmektedir. Koçluk yolculuğunda NLP, Sola Unitas Academy ‘de Öğrenci Koçluğu, İlişki Koçluğu ve Paul Ekman International onaylı Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) eğitimlerini tamamlamıştır. İzotomi Sertifikalı Analist eğitimini de tamamlayan Efkan MARIM aynı zamanda Sola Unitas Akademi İzotomi Projesi’nin öğrenci koçluğunu da yapmaktadır. Koçluk yetkinlikleri ile donatılmış akademik bilgi ve becerilerinin lisans öğrencilerine daha iyi katkı sağladığını fark eden Efkan MARIM, koçluğun lisans dersi olarak okutulması hususunda emek vermektedir. Efkan, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) unvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir.
Facebook'tan takip etInstagram'dan takip etTwitter'dan takip etLinkedIn'den takip et
Ertay ÖRMEN
PCC, SCPC
Galatasaray Lisesi ve İ.Ü. Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. İ.Ü. İşletme İktisadı Enstitütüsü’nde Finansal Kurumlar Yöneticiliği ihtisası yapmıştır. Kurumsal hayatına Sabancı Holding’de MT olarak başlamış ve holding bünyesinde olan Aksigorta’da devam etmiştir. Daha sonra bankacılık sektöründe okul olarak nitelendirilen İnterbank’a MT olarak girmiştir. Hazine bölümünde bir süre çalıştıktan sonra bankaya bağlı şirketlerden Türkiye’nin ilk ve tek özel kredi kartı şirketi olan Anadolu Kredi Kart’ında (AKK) finans müdürü olarak görev yapmıştır. Devam eden yıllarda AKK’da ust düzey yönetici olarak çalışmış; AKK’nın Türkiye’de ilk ve tek olması nedeniyle TMSF ile Çukurova, Nergis ve Zorlu gruplarının içinde çalışma fırsatı bulmuştur. AKK sonrası kısa bir süre turizm sektöründe kendi işini yapmış. Yoluna özel sektör şirketlerine Yönetim Danışmanlığı yaparak devam etmiştir. TransTürk Holding’den (TTH) gelen teklif üzerine grup şirketlerinden birinin başına geçmiş sonrasında da bir süre holdingin CFO’luğunu yapmıştır. Sola Unitas Academy’de ACTP programını bitirmiş; Yönetici ve Takım koçluğu eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC ünvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir. Yönetici koçluğu yapmakta ve Darüşşafaka’da gönüllü koçluk projesi yürütmektedir. Üniversitelerde de konuk konuşmacılık, mentorluk ve CMK’da uzlaştırmacı olarak görev yapmaktadır. Danışanlarının kendi hayatlarının kontrolünü kendi ellerine aldıklarında onlarda gördüğü değişimden ve ilerlemeden büyük mutluluk ve keyif almaktadır.
Web sitesiFacebook'tan takip etInstagram'dan takip etLinkedIn'den takip et
Tuna AKTUNA
ACC, MBA
Marmara Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olduktan sonra MBA derecesini Yeditepe Üniversitesi’nden almıştır. Banksoft yazılım şirketinde Finans Yöneticisi (CFO) olarak çalışmaktadır. 21 yıllık iş yaşamı süresince ulusal ve uluslararası tecrübeleri; bilgi teknolojilerinde (IT) yetenekli üretken takımlar oluşturarak sürekliliğinin sağlanması, müşteri ilişkilerinin yürütülmesi, iş geliştirme, müzakere ve sözleşmelerin yönetimi, varlık yönetimi sorumluluklarını üstlenmiştir. Accredited Coaching Training Program (ACTP) sürecinde, koçluk eğitimlerini, Sola Unitas Academy’de tamamlamıştır. Yönetici ve Takım koçluğu eğitimlerini başarı ile tamamlamıştır. Erickson Coaching International’da, ICF Continuing Coach Education (CCE) programı kapsamında, uluslararası geçerli NLP Master unvanını almıştır. Özel çalışmaları, organizasyonlarda yaratıcılık sürecinin oluşturulması ve sürekliliğinin sistemsel hale getirilmesi, koçluk becerileri ve pozitif düşünceyle yönetim sistemleri geliştirilmesidir. Girişimciliği desteklemek için kurulmuş kuluçka merkezlerinde jüri üyeliği, mentorluk ve koçluk yapmaktadır. Tuna, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından ACC (Associate Certified Coach) unvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir.
Web sitesiFacebook'tan takip etInstagram'dan takip etLinkedIn'den takip et
Yunus Emre ŞENTÜRK
PCC, SCPC, CSF
İşletme bölümünden mezun olan Yunus Emre, 20 yıllık özel sektör iş yaşamı süresince ulusal ve uluslararası tecrübeleri olan firmalarda; Satış ve Pazarlama, İş Geliştirme, Eğitim ve Performans Geliştirme birimlerinde farklı pozisyonlarda görev yapmıştır. Halen PDR International firmasında Eğitim ve Performans Geliştirme Danışmanı, Yönetici, Takım ve Kariyer Koçluğu, CSF (Certified Skillful Facilitator) unvanıyla ise Eğitim Tasarımcısı olarak çalışmaktadır. Accredited Coaching Training Program (ACTP) sürecinde, koçluk eğitimlerini Sola Unitas Academy’de tamamlamıştır. Paul Ekman International onaylı Duygusal Beceriler ve Yetkinlikler (Emotional Skills and Competencies-ESaC) ile Doğruluğu ve Güvenilirliği Değerlendirmek (Evaluating Truthfulness and Credibility-ETaC) eğitimlerine katılarak Duygusal Farkındalık Sağlama konusunda uzmanlaşmıştır. PDR International’da, Liderlik, Satış, Performans Gelişimi, Hizmet Gelişimi ve Markalaşmış Kurum Kültürü Eğitimleri ana başlıkları altında; Satış ve Pazarlama, Yönetici ve Liderlik, Güvenli Davranış, Güvenli İletişim, Duygusal Zekâ, İkna ve Müzakere Becerileri, Müşteri Odaklılık, Geri Bildirim ve Çatışma Yönetimi, Koçluk ve bu alandaki birçok kurumsal eğitim vermektedir. Yunus Emre, Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) tarafından PCC (Professional Certified Coach) unvanına sahip Türkiye’deki sayılı koçlardan biridir.
Web sitesiFacebook'tan takip etInstagram'dan takip etTwitter'dan takip etLinkedIn'den takip et


Comments are closed.